آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۶۷
زمان ارسال :‌ ۱۰:۳۶ ۱۴۰۰/۳/۱۹
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

بخش سئوال و جواب یک: عبدالناصر همتی


 مجری: برخی از سوءمدیریت‌های اقتصادی و ناکارآمدی‌های مدیریت شهری جامعه را از نظر آسیب‌های اجتماعی در وضعیت نامناسبی قرار داده است، آیا رفع آسیب‌های اجتماعی در اولویت کاری شما قرار دارد، برنامه مشخص شما در این باره چیست؟

عبدالناصر همتی: خدمت شما عرض می‌کنم که ببینید آسیب‌های اجتماعی حالا در بخش شهری یا در کل کشور ناشی از یک ساختار بسیار غلط و گروه‌های ذینفع و رانت‌خوار متأسفانه در کشور چنبره زده‌اند بر اقتصاد، فرهنگ و جامعه است.


ما اگر نتوانیم مشت این‌ها را باز کنیم و این فسادی که این‌ها ایجاد کردند در کشور حل نکنیم این مسائلی که عواقب آن را در جامعه می‌بینیم قابل حل نیست.


ببینید این‌ها ارتباطات خیلی وسیعی دارند. هم در صادرات، هم در واردات، ارتباط خیلی زنجیره‌ای دارند با کاسبان تحریم و ارتباط با سیاست خارجی، در ارتباط با کالای قاچاق چه واردات و چه صادرات، پولشویی این‌ها چنبره زده‌اند بر اقتصاد کشور.


بدون حل این‌ها که مشکل کشور حل نمی‌شود. دوستانی که هم الان آمده‌اند اینجا نشسته‌اند و به عنوان رقیب بنده هستند تقریباً همین حرف‌ها را می‌زنند. من می‌گویم که باید مشت این‌ها را باز کنیم و شفاف کنیم تا ببینند مردم چه خبر است.


ببینید من الان در مقابل جریانی قرار دارم که این جریان می‌گوید که کاخ سفید را حسینیه بکنند. دوستان و عزیزانی که در جلسه هستند این‌ها را مطرح می‌کنند. دنیا را نمی‌شناسند چه کسانی می‌روند سفارت عربستان حمله می‌کنند و ارزش پول را بهم می‌زنند و روابط ما را با همسایگان بهم می‌زنند.


چه کسی پشت اینهاست؟ من فکر می‌کنم این‌ها یک زنجیره است اگر کشور نتواند این زنجیره را رفع کند آن سوالی که شما فرمودید قابل حل نیست.


ببینید الان مشکل ما چیست، تحریم باعث مشکل شده است، تحریم باعث نقدینگی شده است، دوستان قبول نمی‌کنند، من می‌گویم فقط ظرف دو سال گذشته ۷۵ میلیارد دلار از درآمد نفتی کشور کاهش پیدا کرده است. به نرخ امروز دلار ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود. اگر این را به نرخ دلار امروز که ۲۰ هزار تومان است که البته بالاتر از اینهاست.


۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد کشور رفته است بعد می‌گویند شما چطور نتوانستید اقتصاد کشور را اداره کنید ما همین افرادی که می‌گویم بر اقتصاد کشور چنبره زده‌اند از تحریم سود می‌برند سالی ۲۰ درصد هزینه معاملاتی ما بالا رفته است. ما پارسال ۸۰ میلیارد و پیرارسال هم ۸۰ میلیارد حجم تجارت خارجی کشورمان بوده است که ۲۰ درصد آن می‌شود ۱۶ میلیارد دلار.


با ۱۶ میلیارد دلار چند کشور زندگی می‌کنند. ما این را داریم از دست می‌دهیم بعد می‌گوییم چرا توسعه اتفاق نمی‌افتد؟ چرا مردم فقیر می‌شود؟ چرا شغل ایجاد نمی‌شود؟ چرا درآمد سرانه اضافه نمی‌شود؟ من می‌گویم که باید در زندگی اجتماعی و اقتصادی‌مان تجدید نظر کنیم من آمده‌ام که این رویه را در کشور عوض کنیم.كلمات كليدي :
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.