آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۷۰
زمان ارسال :‌ ۲۲:۳۸ ۱۴۰۰/۳/۱۸
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

مناظره دوم: بخش جمع‌بندی نامزد‌ها در مناظره دوم

بخش جمع‌بندی نامزد‌ها در مناظره دوم

سعید جلیلی: یکی از سرمایه‌های که روز به روز آب می‌رود زمان است؛ شما دیدید که ۸ سال گذشت. در این هشت سال آنچه که در روند کشور بود توقف و کندی بود.

چگونه از این آسیب باید رها شد؟ این بحث مهمی است و نقش رئیس جمهور بسیار بسیار مهم است آنهم وقتی که مسئله را درست بفهمد. وقتی که پاسخ را درست تشخیص بدهد. وقتی که رویکرد او صحیح باشد. در حال حاضر نا در آستانه یک انتخاب هستیم. چگونه می‌خواهیم عمل کنیم؟

یک رویکرد این است که کشور را همینطور به زور اداره کنیم، برخی دوستان میگویند بله نمی‌شود و این مواردی که این دوستان می‌گویند نمی‌شود. من این را با جمع بندی و بررسی می‌گویم این هم که می‌گویم مناظره قصدم بازی‌های ژورنالیستی نیست، حاضرم دفاع کنم که کشور را در چهار سال آینده فقط اداره نباید کرد، امروز کشور باید جهش پیدا کند، این یک ضرورت است و ممکن است و می‌توانیم.

حاضرم با هر کسی که این موضوع را قبول ندارد بنشینیم و بحث کنیم تا مردم بتوانند انتخاب کنند، اما این فکر می‌خواد، این زمان را مغتنم شمردن میخواهد نه اینکه تازه بنشینیم و بررسی کنیم. ما باید از روز اول برنامه‌ها را شروع کنیم.


این که شما بگویید که هنوز معطل فلان موضوع باشیم که "اف‌ای‌تی‌اف" فلان شد یا نشود؛ یک کشور است با این اقتصاد به این بزرگی و ۸۰ میلیون جمعیت را نباید معطل این موضوع کنیم. شما باید بتوانید برنامه داشته باشید. من همین جا عرض کنم بنده از روز اول و جناب آقای رضایی شاهد هستند که در مجمع گفتم که نباید این موضوع را معطل کنیم، خود دوستان آمدند و تقاضا دادند که حداقل بگذارید اعلام نشود، بله. واقعا اعتقاد بنده همین است شما مسئله را درست متوجه نمی‌شوید، مشکل در این است وقتی مسئله را درست متوجه نمی‌شوید رویکرد تان درست نیست که حتماً جواب نمی‌گیرید و نتیجه این مسئله می‌شود بحث کولبری، شما یک نگاه حداقلی دارید مثلا می‌گویند برای فلان کولبر دلمان سوخت. بنده به مرزبانان رفتم به مرز باشماق رفتم و با آن‌ها صحبت کردم. یه وقت هست با کولبر اینطور صحبت می‌کنی و یک وقت هست که می‌گویی تو می‌توانی بشوی یک صادرکننده. حتی این مسئله محقق شد و همان کولبر ظرف دو سال میگفت ما ۵۰۰ ملیون دلار صادرات داشتیم.

بنده می‌خواهم بگویم با فرصت‌های کشور با چه نگاهی می‌خواهیم کار‌ها را انجام دهیم. بنده رفتم در روستای سعدآباد بوشهر تعاونی نخل کاران. چهار هزار نفر می‌گویند ما یک دستگاهی را برای بسته بندی خرما وارد کردیم و، اما بانک آمده و به دلیل عدم اقساط به موقعه، این دستگاه را مصادره کرده و بعد آن را فروخته و کسی که این دستگاه را خریده، اما این دستگاه را قطعه قطعه کرده است و اوراق کرده و فروخته است، پس دولت اینجا چه کاره است. همین دولتی که بعد می‌گوید ۹۰ هزار میلیارد تومان دست ۱۱ نفر است. من عرضم این است که مردم رئیس‌جمهور انتخاب می‌کنید و وی باید بتواند اشراف داشته باشد به ظرفیت‌های کشور آن هم برای جهش نه برای اداره معمولی.


سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی: رئیس جمهور مسئول رویکرد‌های کشور است و باید بتواند مجموعه ذی نفعان و موثرین را برای تامین منافع ملی و ارتقای سطح زندگی مردم، هم راستا قرار دهد. معتقد هستم ضمن این که باید اقتصادمان درون زا باشد باید به شدت برون گرا هم باشد که اقتصاد مقاومتی اصلاً چنین است.

کارکرد وزارت خارجه می‌بایست برای ما منافع ملی و اقتصادی را تامین کند باید تغییر پیدا کند و وزیر امور خارجه باید یک تاجر موفق بین المللی باشد، دفاتر وزارت امور خارجه در سراسر دنیا باید محل عقد معاملات سنگین تجاری باشد. رتبه بندی سفارت خانه‌ها هم باید بر اساس میزان معاملاتی باشد که در آن‌ها اتفاق می‌افتد، باشد

ما هزار و پانصد شرکت دولتی داریم که این شرکت‌ها خانه خلوت جناح‌های سیاسی است و هر کسی برنده انتخابات می‌شود، اهل ستاد خود را در مدیریت این شرکت‌ها دخیل می‌کند خیلی از این‌ها هم سازمان‌های خصولتی هستند که متاسفانه دیوان محاسبات و سایر نهاد‌های نظارتی نمی‌توانند آن‌ها را کنترل کنند.

ما خود را آماده کرده ایم تا فراخوانی برای دعوت از سایر متخصصین در رشته‌های مختلف برای اداره این شرکت‌ها به صورت کاملاً شفاف داشته باشیم و جمعی از اساتید دانشگاه داوری می‌کنند که این ۷ هزار و ۵۰۰ نفری که می‌خواهند این هزار و ۵۰۰ شرکت را اداره کنند، توسط اساتید دانشگاه انتخاب شوند.

اما روی صحبت من با جوانان عزیز است آن‌هایی که منتقد وضع موجود هستند و همچنین منتقد عدم به کارگیری نسل جدید در کشور هستند و احساس می‌کنند پشت در‌های بسته یک طبقه سفت شده باقی مانده اند، جوانانی که از دعوای راست و چپ، اصول گرا و اصلاح طلب خسته هستند و می‌خواهند کشورشان را آباد، مقتدر و قدرتمند ببینند؛ این گوی و این میدان.

دولت سلام، دولت جوانان و نسل نو است کسانی که سال‌ها است از نامشان نان خورده اند دولت سلام فراتر از حزب و جناح است و همچنین دولت جوانان لر، ترک، تات، عرب فارس، بلوچ، سیستانی، ترکمن، بلوچ، قشقایی، سیستانی، بختیاری، تالشی، مازنی، گیلکی و مسلمان شیعه و اهل سنت است

ما جوانان آمده ایم بگوییم جایگزین هر آن چه بوده است، هستیم ما نسل جایگزینیم تا همه صالحان و متخصصان را به کار بگیریم و از همه جناح‌ها و کسانی که داخل هیچ جناحی نیستند و فرصت طلبان را از پای سفره انقلاب بلند کنیم و سفره انقلاب را بتکانیم. سفره انقلاب متعلق به مردم است ما پشتوانه‌ای به جز شما جوانان نداریم کارتل اقتصادی منابع مالی و حزب و جناحی نیست هر جوان یک ستاد انشالله.

محسن مهرعلیزاده:  مردم شریف ایران می‌دانم خسته‌اید خسته از وعده‌ها، خسته از تبعیض‌ها و سختی‌ها می‌دانم که از فساد و رانت خسته، توهین و تحقیر‌ها خسته شده‌اید، ولی این همه خستگی نهال امید را در دل‌های زیبا شما خشکانده است. حتما با خودتان می‌گویید که این‌ها هم مثل قبلی‌ها هستند می‌گویید که این‌ها هم حرف‌هایی می‌زنند و وعده می‌دهند و می‌روند اگر در وعده‌هایشان صادق باشند چقدر می‌گذارند آن‌ها کارهایشان را انجام دهند و خواهند توانستند کار‌های خود را انجام دهند. چه فرقی می‌کند که چه کسی رای بیاورد من از شما می‌پرسم اگر رای شما اثر نداشت چرا گزینه‌های ریاست جمهوری را این همه محدود و خاص کرده‌اید. اگر رای شما اثر نداشت چرا ماه و خورشید و فلک را بسیج کردند تا یک نفر خاص را رئیس جمهور کنند اگر رای شما اثر نداشت چرا انتخابات حداقلی و نتیجه مطمئن را دنبال می‌کنند و برخلاف شعارها، شعار افزایش مشارکت تمام اهرم‌های کاهش مشارکت را به عهده می‌گیرد این‌ها همه بخاطر این است که باز از تصمیم و رای هوشمند شما نگرانند. ندیدید که چگونه با آن سخن می‌گویند، ندیده‌اید که به جای ارائه راهکار برای معیشت مردم می‌گویند تمام اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنیم کاندیده‌ها را تهدید به ممنوع‌الخروجی و محاکمه می‌کنند. بعضاً طوری سخن می‌گویند که انگار مردم رعیت‌اند و آن‌ها ارباب، گویی مردم سرباز هستند واین‌ها امیر، گویی مردم متهم‌اند این‌ها قاضی، امروز حتی همین مناظره هم به محلی برای تنزل جایگاه ریاست جمهوری تبدیل شده است. به جای سوال‌های اساسی سیاست خارجی و تأثیرگذار در اقتصاد کشور برای تحریم و آینده اقتصاد کشور و مردم یک سری سوال‌های کوچک و تقریباً جزئی از قول‌هایی که می‌دهند. مردم عزیز ایران من در پیشگاه خداوند متعال با شما پیمان می‌بندم با ایجاد سامانه‌های شفافیت و ثبت و درج کلیه قرارداد‌ها و در دسترس قرار دادن آن‌ها و گردش آزاد اطلاعات، توسعه آزادی‌های سیاسی از جمله آزادی بیان تقویت مطبوعات و رسانه‌ها، مقابله با انواع فیلترینگ، شرایط نظارت همگانی بر نهاد‌های مدنی همچون احزاب و مجامع صنفی را فراهم خواهم کرد. با گنجاندن مطالبات و وعده‌های انتخاباتی‌ام در قالب لوایح قانونی پیشنهادی به مجلس ارتباط مداوم با اصحاب رسانه و خبرنگاران و ظرفیت رسانه‌ای کشور، تقویت دولت الکترونیک و بهره‌جویی از نسل جوان و نخبه و شایسته‌سالاری و سپردن مسئولیت به آن‌ها بدون در نظر گرفتن جنسیت و قومیت، دین و مذهب به آن عمل خواهم کرد. با مانع‌زدایی از تولید رونق کسب و کار و درآمد و رفاه را برای مردم عزیز ایران به هدیه خواهم آورد؛ طبق فرمایش مولای متقیان سرور عدالت طلبان، کسب قدرت برای من جز برای جلوگیری از ظلم و استیفای حق مردم نخواهد بود و اگر از فردای ایران بزرگ ترس نداشتم و بر یکپارچگی وطن بیمناک نبودم هرگز به صحنه نمی‌آمدم.

سید ابراهیم رئیسی: در جایگاه کاندیدای ریاست جمهوری حتماً باید مسائل کشور نه به صورت کلامی به صورت علمی شناخته شود و معلوم شود که در هر حوزه‌ای چه مسائلی وجود دارد و این مسئله چه راهکار و راه حلی دارد و در این راه حل اولویت چیست واقعاً هم قدرت و توانی باشد که بتواند مسئله را حل کند و این مسئله بسیار مهم است.

از اول پیروزی انقلاب اسلامی ما افرادی را داشتیم که بیشترین بهره را از آزادی در کشور می‌بردند و حرف‌های بسیار ساختار شکنانه می‌زدند و بیشترین اهانت را به دیگران می‌کردند و تا حرفی به آن‌ها می‌زدیم می‌گفتند آزادی نیست و این خیلی چیز عجیبی است؛ کسی در جایگاه کاندیدای ریاست جمهوری ظاهر می‌شود در همین جایگاه بیشترین حرف‌های ساختار شکنانه را در ناامید کردن مردم می‌زند و سوال، ابهام و شبهه در ذهن مردم ایجاد می‌کند بعد هم می‌گویند مردم ببنید ما آزادی نداریم نمی‌توانیم حرف بزنیم و اگر حرف بزنیم معترض می‌شوند و می‌گیرند آخر چرا این طور، ما مردم را چی حساب کرده ایم مردم شعور دارند، مردم فهم دارند بنده آمده ام با هر کدام از دولتمردانی که مورد ادعای آقایان باشند با هم بدون وقت قبلی در هر پارکی، در هر مجمعی در هر اجتماع عمومی ببینم نگاهشان به دولت چیست نگاهشان به این آقایان چیست نگاهشان به بنده طلبه خدمتگزار حقیری که هیچ ادعایی ندارم چیست پیش روی مردم ما هستیم چرا این گونه حرف می‌زنید.

در دور انتخابات قبل در همین سالن به من بسیار اهانت شد من از هیچ کس شکایت نکردم رقیب ما که آقایان کارمندان آن‌ها حساب می‌شوند ۲۰۰ شکایت به دادگستری از دست دانشجو از دست پژوهشگر، رسانه‌ای، نمایندگان مجلس[انجام شده]؛  من یک شکایت نکردم من قاضی ام در جامعه حکومت آقایان ادعای آزادی دارند چرا این گونه با مردم حرف می‌زنید چرا عمل را نشان نمی‌دهید خیلی باعث تاسف است در عمل چرا درست عمل نمی‌کنید در مسائل دیگر هم همین طور است ببینید جمهور یعنی همه مردم باید در این مملکت حقشان تضمین شود تضمین قانونی با هر گویشی در هر جایگاه و هر شهر و روستایی امروز ما معتقدیم فضای مجازی بهترین بستر برای نظارت مردم بر دولتمردان است ما این کار را در دادگستری اجرا کردیم آقایان آن‌ها را وعده می‌دهند ما در عمل؛ در واقع مردم عزیز این عملکرد را دیده اند ما در دادگستری هر قاضی و کارمند را با نگاه مردم ارزیابی می‌کنیم مردم به آن‌ها نمره می‌دهند تشکر می‌کنند جایی که سوال است سوال از او می‌پرسند یعنی این کار اجرا می‌شود.

۳۵ سامانه فعال شده است و تا آخر سال ۴۰ سامانه فعال می‌شود این‌ها اتفاق افتاده است می‌گوییم حمایت از افراد بنده به عنوان کسی که در این مسئولیت هستم در این کرونا کاری کردیم که از زندانیان ۱۲۰ هزار نفر به مرخصی رفتند در هیچ کجای دنیا این عملی نشده ما در نظام اسلامی به نام جمهوری اسلامی عمل می‌کنیم نه که بعد‌ها خواهیم کرد همین الان عمل می‌شود.
کار‌های افتخارآمیزی در نظام اسلامی انجام می‌شود چرا یک برخورد‌ها و حرف‌هایی زده می‌شود ما گشت ارشاد خواهیم داشت برای مدیران .

علیرضا زاکانی: بنده خیلی متعجب هستم کسانی که مصوبان وضع موجود هستند خودشان امروز مدعی هستند و مظلوم‌نمایی می‌کنند، من دلم برای جوانان وطنم می‌سوزد، چون شاید بیش از دوستان عزیز از ابتدا تا امروز من در متن جوانان هستم چه در دوره دفاع مقدس و چه در دانشگاه و جریان دانشجویی و چه امروز و دیروز در مجمع عالی با ۸۸ هزار نفر نخبه کشوری و امروز در مرکز پژوهش‌ها با جمع زیادی از نخبگان کشور لذا درد جوانان نخبه را بنده می‌دانم، جوانان امروز خسته‌اند از فسادها، تبعیض‌ها و در واقع تحقیر شدن‌ها، اینکه امکان کشور را به سه برادر بدهند و ۲۵۰ هزار میلیارد تومان و عملاً کل حقوق بگیران کشور و بازنشستگان در سال ۵۰۰ هزار میلیارد تومان دریافتی داشته باشند این ظلم بزرگی است که ما ریشه آن را به فضل الهی خواهیم کند.

امروز جوانان هرچیزی که مانع اضطراب آنهاست باید برداشته شود از جمله بحث کنکور، از جمله بحث کار و تلاش و کوششی که باید برای آن‌ها فراهم شود، بحث مسکن، بحث ازدواج به فضل الهی همه این‌ها را طی برنامه مدون ما حل خواهیم کرد که برنامه آن را تنظیم کرده‌ایم که خدمت عزیزان تقدیم شده است.

اینجا بحث از تهدید دختران و پسران می‌کنند، با به جنگ حفظ حریم خصوصی خواهیم رفت. حریم خصوصی حریم خط قرمز ماست به هیچ وجه کسی نباید وارد حریم خصوصی شود. این از مبانی اسلامی است که امام عظیم‌الشأن ما در سال ۶۱ ابلاغ کردند و حریم عمومی را هم پاس خواهیم داشت، لذا موضوع، موضوع عدالت است موضوع دقت است و اساس ما هم نازل به فرهنگیان هم منزلتشان وهم کرامت‌شان و هم جنبه‌های معیشت‌شان و هم مشارکتشان را به عنوان محور تحول به رسمیت می‌شناسیم و آن‌ها کار را باید دست بگیرند، هیچ فرقی بین معلمان و فرهنگیان با کارمندان بانک‌ها و وزارت نفت نباید باشد و این یک تبعیض آشکار است، مردم از دروغ بدشان می‌آید، این عکس را ببینید، در این عکس تورم ۴۹ درصدی و تورم ۵۲ درصدی را مجموعه دوستان آقای همتی ساماندهی کرده‌اند آقای همتی خودشان ۷ خرداد ۹۹ گفته‌اند که ما ۲۲ درصد تورم را چند درصد بالا و پایین خواهیم داشت الان ۵۲ درصد تورم نقطه به نقطه است و این مایه خجالت است و مردم از این ناراحت‌اند.

دانشگاهیان ما از این فرسوده‌اند که علم و دانش آن‌ها به کار گرفته نمی‌شوند. ما این را در محور تلاش برای تحول در کشورقرار خواهیم داشت به هر حال ۱۴ میلیون تحصیل‌کرده در دانشگا‌ه‌ها امروز متأثر این هستند که دولت بتواند برای آن‌ها امکان و زمینه تلاش و کوشش را فراهم کند البته دولت فقط دولت کارمندان نیست دولت همه ملت است و باید با این میزان در واقع در خدمت ملت قرار بگیرد. بحث از نشاط می‌کنند نشاط برای موقعی است که جیب پدر پر باشد متأسفانه جیب پدر‌ها را خالی کرده‌اند و صورت آن‌ها را سرخ کردند و دنبال نشاط می‌گردند بحث پیامک می‌کنند، بدترین پیامک‌ها پیامک‌هایی است که در حقیقت اقساط معوقه بانکی را و موجودی شما کافی نیست را به مردم اعلام می‌کند پدر مردم درآمده است چرا به داد مردم نمی‌رسید.

بحث از نفوذ می‌شود ۲۶ عدد جاسوس در همین دولت گرفتند، دولتی که امنیتی‌ترین دولت تاریخ است لذا ما اگر بخواهیم ورزش و نشاط را نجات دهیم باید از دست دولتی‌ها خارج کنیم اگر بخواهیم هنر را نجات دهیم باید از دست دولتی‌ها خارج کنیم کدام دولتی‌ها، دولتی‌های امنیتی، لذا بحث فیلترینگ و مسائل این چنینی را بیان کردند ما با فیلترینگ مخالفیم ما به دنبال اینترنت ارزان و پرسرعت و در واقع امن هستیم انشالله که این مهیا شود به فضل الهی.
 

عبدالناصر همتی: خدمت مردم عزیز چند نکته را من عرض می‌کنم یکی اینکه دوستان می‌فرمایند که ما کجا مخالف هستیم. من فکر می‌کنم عملکرد همه مشخص است من از خودم نمی‌گویم که دوستان از اصلا نحوه نگاهشان به جامعه و از صحبت‌های عزیزان هم معلوم است من دارم می‌گویم که ما چه حقی داریم برای جامعه اینگونه تصمیم بگیریم اینگونه رفتار بکنیم، چگونه راه بروند، چگونه حرکت بکنند، چگونه زندگی بکنند، بگذارید مردم زندگی‌شان را بکنند، دوستان می‌گویند شما جوانان، شما کدام جوان‌ها را می‌گویید من همان جوان‌هایی را می‌گویم که الان ۶۰ درصد گفتند که رای نمی‌دهیم شما راجع به ۴۰ درصد صحبت می‌کنید من راجع به ۶۰ درصد دارم صحبت می‌کنم چرا نمی‌خواهید این‌ها را اهمیت بدهید، دوستان می‌گویند ما همه چیز را تعامل می‌کنیم در برنامه موسیقی‌شان برنامه رپ می‌گذارند و بعد رپ را ممنوع می‌کنند. الان نوجوان‌های ما در واقع رفته‌اند کیپاپ یعنی در واقع پاپ کره‌ای، ما هنوز داریم سطح خودمان را زیرزمینی می‌کنیم، این‌ها را که باید جواب بدهد مگر نباید رئیس جمهور این را پیگیری کند، مگر نباید این عزیزان از این دفاع کنند. بگویند نظرشان را به مردم به جوان‌ها بگویند که ما نظرمان این است این را قبول داریم یا نه، چرا باید کلهر، کسمایی، علیزاده، شجریان را همیشه نادیده بگیریم، ولی وقت انتخابات می‌شود تمام موسیقی‌های پاپ و رپ را بگذاریم در برنامه‌های تبلیغاتی‌مان با هنرپیشه‌ها، با خواننده‌ها بشینیم عکس بگیریم خب یا این‌ها را تأیید بکنید خیال مردم را راحت بکنید یا واقعا ما داریم می‌گوییم همین است من قرار است راجع به اقتصاد صحبت کنم، همه‌چیز را از زاویه اقتصاد حل خواهم کرد. ببنید اقتصاد نیاز به اصلاح دارد، اصلاح اقتصاد از تعارض منافع رد می‌شود ما تا نتوانیم تعارض منافع گروه‌های رانت‌خوار و ذینفع را حل بکنیم در کشور اقتصاد سامان نمی‌گیرد.

چندین بار رهبر معظم انقلاب، فرمودند بروید بودجه را اصلاح بکنیدف ببینید الان ۵۰ درصد جی‌دی‌پی مالیات نمی‌دهد چرا مالیات نمی‌دهم همین‌ها هستند در اقتصاد دلالی می‌کنند در خارج کاسبی تحریم می‌کنند در هنر و اجتماع دارند هیولا می‌سازند پول‌های کثیف رد و بدل می‌کنند من می‌گویم باید رئیس جمهور شروع به شفاف‌سازی کند جلوی فساد‌ها را بگیرد. دوستان می‌گویند که ما کی گفتیم می‌خواهیم حسینیه بکنیم کاخ سفید را مگر شما سوار ترک این آقایان نشده بودید و بر سرشان بوسه زدید. جناب آقای رئیسی شما می‌فرمایید شما در حد کارمند‌های آن کسانی هستید که از شما شکایت کرده، یعنی شما همینجا نشستید و ما که شورای نگهبان تأیید کرده در سطح خودتان به عنوان نامزد هستید توهین می‌کنید، مردم چه درک می‌کنند وقتی که جلوی مردم به ما می‌گویید در حد کارمند مگر ما کمتر از شما خدمت کردیم در این کشور، ۴۰ سال است من در مسئولیت‌های مهم خدمت کرده‌ام آقای مهرعلیزاده خدمت کرده است مگر ما چه کار کرده‌ایم که شما فکر می‌کنید ما در حد کارمند شما هستیم من خواهش می‌کنم مردم عزیز ما می‌خواهیم این روش را عوض بکنیم، خواهش می‌کنم بیایید به صحنه، من قبلاً هم گفتم هریک نفر باید با ده نفر زنگ بزند و پیگیری کند، همه باید بیایند به صحنه باید بیایند رای بدهند و اجازه ندهیم این روش و این شیوه که دوستان دارند مطرح می‌کنند هی متلک می‌گویند هی طعنه می‌زنند خواهشم این است که این مسائل را در جامعه جدی بگیرید من مطمئنم مردم عزیز سرنوشت خودشان را این فرصت را از دست نخواهند داد نباید بگذاریم قطار توسعه رد بشود باید سریع به قطار توسعه ان‌شالله برسیم.منبع : خبرگزاری میزان

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، کاندیداها ، تبلیغات انتخاباتی ، مناظره
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.