آخرين اخبار
ائتلاف کاندیداهای مستقل در انتخابات شورای تهران
كد خبر : ۳۸۴۸۴
زمان ارسال :‌ ۱۲:۱۹ ۱۴۰۰/۳/۲۰
چاپ خبر
دسته بندي : آخرین اخبار
تعداد نظرات : 0

پیش‌بینی یک اصلاح‌طلب از نتیجه انتخابات

وکیلی درباره اینکه اگر رئیسی و همتی به دور دوم بروند احتمال پیروزی کدام یک بیشتر است گفت: اگر مشارکت بالا باشد انتخابات به دور دوم خواهد رفت و شانس پیروزی اصلاحات بیشتر خواهد بود.

محمد علی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس دهم، درباره این دوره از انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنچه که در نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد اگر مشارکت بالا رود امکان پیروزی اصولگرایان بالاست، اما اگر فرض مشارکت همین باشد که در نظر سنجی‌هاست بعید است که اتفاق خاصی رخ دهد، کمااینکه هرکدام از نامزدها هم اگر به نفع رئیسی کنار بروند ممکن است که آرایشان به سبد آقای رئیسی ریخته نشود.

در سال ۹۶ هم وقتی که آقای قالیباف به نفع آقای رئیسی کنار رفت این گونه نبود که همه سبد رایش به سبد رئیسی ریخته شود و اتفاقا بخش بسیاری از آرایش به سبد روحانی ریخته شد؛ از همین رو نیز معتقدم که حضور نامزدهایی که الان وجود دارند همه سبد رایشان متعلق به آقای رئیسی نیست.

وکیلی درباره شانس اصلاح طلبان در این انتخابات هم گفت: معتقدم که اگر مشارکت بالای ۴۵ درصد باشد و به حدود ۵۰ درصد برسد، احتمالا انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و هرکسی هم که با آقای رئیسی به دور دوم برود به جز آقای جلیلی احتمال پیروزی اش بسیار بالاست. فقط جلیلی است که اگر با رئیسی به دور دوم برود احتمال پیروزی رئیسی بیشتر است.

نماینده اصلاح طلب مجلس دهم درباره اینکه اگر رئیسی و همتی به دور دوم بروند احتمال پیروزی کدام یک بیشتر است هم بیان کرد: اگر مشارکت بالا باشد انتخابات به دور دوم خواهد رفت و شانس پیروزی اصلاحات بیشتر خواهد بود.

او درباره حمایت رئیس دولت اصلاحات در این دوره هم تصریح کرد: مطابق با بیانیه مجمع روحانیون و طبق قاعده سید محمد خاتمی بعید است که از فردی حمایت کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

كلمات كليدي : انتخابات 1400 ، انتخابات ریاست جمهوری ، انتخابات سیزدهمین دوره ، داوطلبان ، رقبای اصلی ، دور دوم
كد تبليغاتي كمپين
اتحاديه كشورهاي وارث تمدن ايراني


براي حمايت از كمپين كد فوق را در سايت و يا وبلاگ خود كپي نماييد.