كد خبر : ۳۷۵۱۱ | زمان ارسال :‌ ۹:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۲۱

برنامه‌های معیشتی نامزدهای انتخابات، ضریب مشارکت را بالا می‌برد

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس گفت: اینکه نامزدها برنامه اقتصادی داشته باشند مشارکت بیشتر خواهد شد چرا که مطلبات مردم ما معیشتی و اقتصادی است.

پرویز اوسطی در گفت‌وگو با ایسنا با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با استناد به بیانات اخیر رهبری گفت: مهم‌ترین برنامه کشور در سال جاری بحث انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاها است. اعتماد مردم، مهم‌ترین سرمایه هر کشوری است و نمود عینی اعتماد مردم در انتخابات رقم خواهد خورد، بنابراین مشارکت حداکثری مردم انتخابات بسیار مهم است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس با بیان اینکه مردم ایران همیشه پای اصول و آرمان‌های نظام ایستاده‌اند، اظهار کرد: مردم ایران شرایط ما را خوب درک می‌کنند، مردم می‌دانند که ما در شرایط سخت اقتصادی و تحریمی هستند و متوجه‌ هستند که غربی‌ها در حق ما اجحاف می‌کنند. این در حالی است که شهروندان ایرانی از مسئولان گلایه دارند.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، وضعیت معیشتی، میزان فساد اقتصادی و میزان کارآمدی دیوان سالاری را از مسائل مورد انتقاد مردم دانست و تأکید کرد: رئیس جمهور بعدی باید درک مناسبی از شرایط ما داشته باشد و به صورت جهادی در راستای مطالبات مردم تلاش کند. رئیس جمهور بعدی در وهله اول باید تلاش کند که نفت ما به خوبی به فروش برسد در وهله دوم باید سعی کند کشور را از بند خام فرشی برهاند.

اوسطی ضمن اشاره به حفظ وحدت در شرایط فعلی گفت: باید به مردم بگویم که در این چندین سال هیچ خیری از غربی‌ها ندیدیم. رئیس جمهور اخیرا اظهار کرد که خسارت عدم اجرای برجام از سوی کشورهای طرف مقابل، ۲۰۰ میلیارد دلار بوده است. این رقم معادل بیش از چهار - پنج سال فروش نفت در شرایط غیرتحریمی است، بنابراین به نظرم رئیس جمهور بعدی بتواند استراتژی مناسبی در مواجهه با غرب داشته باشد.

وی اظهار کرد: مردم از وضعیت گلایه دارند اما معتقدم اگر محور نامزدها، بیانات و صحبت‌های رهبری باشد، مردم پای صندوق رأی خواهند آمد، همه باید پشت سر رهبری حرکت کنیم نه یک قدم جلوتر و نه یک قدم عقب‌تر.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس ارائه برنامه اقتصادی از سوی نامزدهای انتخابات را به عنوان عنصری تأثیرگذار در میزان مشارکت مردم در انتخابات عنوان کرد و گفت: ما ایرانی‌ها همیشه پای صندوق بوده و هستیم اما اینکه نامزدها برنامه اقتصادی داشته باشند مشارکت بیشتر خواهد شد چرا که مطالبات مردم ما معیشتی و اقتصادی است.